Evinize uzaktan bağlanın,Akıllı Prizler

Akıllı prizler, bu şekilde deyince ne olduğu tam anlaşılmıyor. Şöyle desek daha doğru olur sanırım, internete bağlı olan ve uzakta açıp kapatabileceğiniz priz. Benzer özellikte bir çok marka model bulunmakta ben ise burada, çinden aldığım eWeLink markasından bahsedeceğim, aslına bakarsanız fiyatı 10-15 dolar olan ürünü indirim zamanında 5.25 dolar gibi uygun bir rakama aldım.Ürün kalitesi gayet başarılı, hatta beklentimin bir hayli üzerinde.

Bu kadar düzgün bir kutuda geleceğini de hiç sanmazdım, gayet kaliteli bir hissiyat verdi. Uygulamasını da gayet basit şekilde kurabiliyorsunuz. Kullanımı da bir hayli kolay. Peki gel gelelim, çalışıyor mu konusuna… Evet gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

Fakat, herne kadar alıncaya kadar çok işinize yarayacağını düşünüyorsunuz, aldıktan sonrada nerede kullanabilirim acaba diye düşünüyorsunuz. Benim ilk kullanma planım evdeki bilgisayarıma uzaktan bağlanmak ve onu açmaka idi, bir iki kez denedim ama bu işleme ihtiyacım ortadan kalktığı için sonradan vazgeçtim. Evde sürekli prize takılı hiçbirşeyi bulunmamakta, dolayısı ile şimdilik gerçekten verimli bir şekilde Akıllı Prizi kullanacak yer bulamadım.

Akıllı Prizler, diğer uygulamalar ile uyumluluğu.

Akıllı Prizlerin çoğu Amazon Alexa ve Google Home ile çalışmakta, benim aldığım akıllı priz de bu şekilde.

İnternete bakacak olursanız yurt dışında bu ekipmanı, aydınlatma, kahve makinası, vantilatör, vb. gibi araç gereçlerde kullanmaktalar. Bazıları ise aydınlatma amacı için kullanmakta, aslına bakarsanız ülkemizde en mantıklısı bu olsa gerek. Oda içerisinde bulunan lambader gibi aydınlatma cihazlarını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Kurulumu ise bir hayli kolay, öncelikle priz ile telefonunuzu eşleştiriyorsunuz, sonrasında ise uygulamadan evinizdeki internete bağlanıyorsunuz. Sonrasında ise ihtiyacınız sadece internet, internet olan heryerden aç/kapa komutunu verebilirsiniz.

Not: Bazı yerlerde evinizin internet şifresini uygulamaya girdiğiniz için riskli olabileceği belirtilmekte, tabiki risk vardır ama ben kadar büyük olduğunu sanmıyorum. Ben yine de sizleri uyarayım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here