Cosa Akıllı Termostat, tasarrufun kolay yolu.

Geçtiğimiz sene bir arkadaşımın önerisi ile yine yerli üretim olan Cosa Akıllı Termostatı satın aldım. Almadan önce internette bir hayli araştırma yaptım açıkçası. Bir çok olumlu olumsuz yorum okuduktan sonra, en sonunda yerli üretim olduğu için Cosa Akıllı Termostat da karar kıldım. Aslında sistem gayet basit bir şekilde çalışmakta. Kombinizi sabit bir sıcaklıkta ayarlıyorsunuz ve evin içerisinde yerleştirmiş olduğunuz termostat evinizi istediğiniz sıcaklığın altında ise çalışmaya başlıyor. Hassasiyetini de ayarlayabildiğiniz gibi çalışma programınıza uygun olarak da plan program belirleyebiliyorsunuz.

Cosa Akıllı Termostatın en büyük eksiği ise evin içerisinde size mevcut değerleri gösteren bir ekranının olmaması. İlgili bilgilerin çoğu programın uygulamasında bulunmakta, fakat sürekli uygulamayı açmak yerine insan böyle bir ekran ihtiyacı hissediyor.

Cosa Akıllı Termostat Yeni Nesil

Anlaşılan firma yetkilileri de bu durumun farkına varmış olacak ki, yeni geliştirdikleri nesilde bu sorunu çözmüşler. Evin içerisinde kullandığınız odaya yerleştiren termostat ünitesine ilgili ekranı yerleştirmişler.

Gelelim termostatın işe yarayıp yaramadığına, yani tasarruf ediyor musunuz. Sorunun en kısa cevabı kesinlikle evet, yaklaşık olarak ben %20-%30 arasında doğalgazdan tasarruf sağladığımı söyleyebilirim. Bunun yanında bence en güzel başka bir özelliği ise benim gibi çok terleyen biri iseniz, termostat evin çok ısınmasını engellemekte ve evde rahatça oturmanızı sağlamakta.

Cosa Akıllı Termostatı kendi sitesi dahil bir çok çevrimiçi mağazadan alabilirsiniz, hatta n11, gittigidiyor.com gibi sitelerde daha uygun fiyata bulabileceğinizi söyleyebilirim.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here