Akım korumalı prizler…

akimkorumalipriz

Evimizde her gün birçok ürünü prize takmaktayız. Eskiden çok sıkıntı olmasa da artık, teknolojik ürünler kullandığımızdan herhangi bir akım dalgalanması, binlerce lira vermiş olduğumuz telefonumuzu, televizyonumuzu riske sokmakta bozulmasına sebep olabilmektedir.

Bu durumda ne yapmamız gerekir? En basiti akım korumalı prizler, yerli üretimi de bulunan prizler son günlerde bir hayli yaygın olarak teknoloji marketlerde satılmaktadır. 2bin-3bin TL vermiş olduğunuz, TV, ses sistemi, tablet, telefon için ekstradan bir 30-40 lira da vermeniz ilerde yaşıyacağınız bir çok sıkıntıyı engelleyecektir.

akimkorumaliprizNelere dikkat etmeli derseniz, cevap aslında yine aynı. Ne için kullanacaksınız? Eğer kullanacağınız yerde çoklu giriş ihtiyacı söz konusu ise ( Tv ve Ses Sistemi) çoklu, tek ise tekli almanız yeterli olacaktır. Arada bir kullanmış olduğunuz priz ihtiyacınız varsa da anahtarlı olanı almanız sizin için doğru tercih olacaktır.

Bunların yanında işinize yarayacak bir başka özellik ise kendi üzerinde usb giriş bulunduran akım korumalı prizlerdir. Bu prizler ise sizi şarj adaptörü aramaktan kurtaracak ve normal priz girişini meşgul etmeyecektir.

Sonuç : Piyasada çeşitli marka modellerini bulabileceğiniz bir çok akım korumalı priz bulunmakta olup, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçip kullanmanız her açıdan yararınıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here