Anahtarlarınızı unutmanızı engelleyen anahtarlık!

Anahtarlarınızı unutmanızı engelleyen anahtarlık!.jpg

07Ne yazık ki hepimiz biraz da olsa unutkanız. Bazen çok sıkıntı yaratmayan bu durum yer yer  gecikmemize, yer yer de sinir krizleri geçirmemize sebep olmakta. En sıkıntılı durum ise bir yerden tam ayrılacakken ev ya da araç anahtarını unuttuğumuzu farketmemiz ya da sanmamızdır herhalde.

Burada da teknoloji yanımızda ve bizlere yardımcı olmakta. Hem de düşündüğünüz kadar pahalı da değil gayet uygun ve cazip bir fiyata, sadece 1,2 Dolar. Tabiki anahtarlığınız biraz daha kalınlaşacak, bu da bu işin tek sıkıntısı.

Peki çalışma mantığı nasıl? Öncelikle anahtarlığın kendi uygulamasını indiriyorsunuz hem Android hem de iOS için bulunmakta, daha sonra bluetooth yardımı ile ekipmanı telefonunuzla eşleştiriyorsunuz ve telefonunuz anahtarlıktan belirli bir uzaklıkta olduğunda yani sinyali kaybettiğinizde ister telefon isterseniz anahtarlıktan sesli sinyal alabiliyorsunuz.

Yani aslında sistem çift taraflı işlemekte, anahtarlık yanınızda olup telefonunuzu kaybettiğinizde de istediğiniz sinyali telefondan alabiliyorsunuz, bunun için uygulamadan ilgili ayarları yapıp daha sonra ise anahtarlığın üstündeki düğmeye basmanız yeterli.

Anahtarlarınızı unutmanızı engelleyen anahtarlık!

Bu anahtarlık bluetooth yolu ile bağlandığından çok az pil tüketmekte ve kendi üzerinde bulunan pil sayesinde çok uzun süre kullanım şansı tanıyor. Pilini değiştirmek ise bir o kadar kolay, arkasındaki kısmı bir anahtar vb. bir ekipman ile açarak, her yerden rahatça bulabileceğiniz (market,avm) ucuz bir pil ile değiştirebilirsiniz.

Gel gelelim ürünü nereden ve nasıl tedarik edeceğimize. Bu işin en kolayı sizlere daha önce bahsetmiş olduğum, çin menşeili firmalardan satın almanız (ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz). Ürünü bir kaç dolara satın alabilirsiniz. Tedarik süresi biraz uzun olduğundan sipariş verecekseniz kaç adet ihtiyacınız olduğunu önceden karar verin derim.

Anahtarlarınızı unutmanızı engelleyen anahtarlık!Sonuç: Şahsen kendim kullanmaktayım ve başarılı bir ürün, bir arkadaşım ise bu anahtarlığı2-3 yaşındaki oğluna bir kopça yardımıcı ile tutturmuş ve dışarıda parkta vb. uzaklaştığında hemen durumdan haberdar olmakta. Tabiki bunu evcil hayvanları için de yapan var. Nasıl kullanacağınız size kalmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here