Takip Edilesi YouTube Kanalı – Barış Özcan

Gündemden uzaklaşmak istediğimizde ne yazıkki televizyon bizlere yardımcı olmuyor, hangi kanalı çevirsek benzer diziler ya da haberler. Gündemden kaçmanın en kolay yolu ise YouTube.

Peki bu YouTube çocuklar için değil mi? Bizler gibi biraz yaş almış kişiler de ilgilendikleri birşeyler bulabilir mi? Cevap çok kısa ve net! Evet, hatta gündelik hayatınız olsun iş hayatınız olsun bir çok konuda size yardımcı olacak binlerce kanal var. Bugün size aktaracağım kanal ise bu kanallardan belki de en profesyonel ve en başarılısı diyebilirim. En azından kendi açımdan.

Barış Özcan kendi YouTube kanalını şöyle tanımlamış: ” Sanat, tasarım ve teknoloji konularına “hikaye anlatıcılığı” (storytelling) perspektifinden bakış.” Belki bu konuları birbiri ile bağlamak zor gelebilir, ama işin uzmanı bu işi çok iyi başarıyor.

Özenle seçtiği konular haricinde, videoların en sevdiğim kısmı ise süreleri. Ne çok uzun, ne çok kısa.Sizi konunun derinine indirecek kadar uzun ama bunalmadan konudan çıkmanızı sağlayacak kadar kısa.

Barış Özcan – Ne anlatıyor?

Tamam da ne anlatıyor bu Barış Özcan dediğinizi duyar gibi oldum. Bazen Pareto İlkesini(80-20 Kuralı), bazen Kripto Para birimlerinin çalışma sistemini (Bitcoin, Etherium vb.), bazen de sinemada kullanılan renk ve açıların önemi gibi, aslında birbiri ile bağlantılı olan ve bilinçaltımızı etkileyecek şekilde kurgulanan normalde aklımıza bille gelmeyecek konuları önümüze hazır bir şekilde sunuyor.

Diplomasına bakılırsa, aslında kendisi bir avukat, ama hiç avukatlık yapmamış. Yıllarca Adobe firmasında satış müdürlüğü yapmış ve en sonunda kendi ajansını kurmuş olan bir girişimci. (Böyle diyebiliriz sanırım.) Dolayısı ile iş hayatında kendisini kanıtlamış bir insan, bunu bizlere bir  daha YouTube macerası ile kanıtladı. İyi ki de kanıtlamış.

Eskiden Pazar sabahları TRT de kovboy filmlerini dört gözle beklerken, şimdi Pazar sabahları YouTube da Barış Özcan videosu bekliyorum, bekliyoruz da diyebilirim çünkü kendisinin şu an 1,5 milyon abonesi var.

Sonuç: Takip edilmesi gereken, sizi gündelik olaylardan uzaklaştırıp daha farklı düşünmenizi sağlayan YouTube kanalı.

En beğendiğim videolardan bir tanesini sizler için aşağıya ekledim. İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here