Başka Bir Şey – YouTube

Başka Bir Şey - YouTube

Bir başka YouTube kanal önerisi: Başka Bir Şey. Bir nevi başarı hikayesi, yol haritası, ya da siz ne derseniz. Kendilerinin anlatımına göre hap haline getirilmiş yüksek dozajda rahatlatıcı.

Gerçekten başka mı? Kesinlikle evet, yapılmamışı yapıp bize yapmamız gerekenleri farklı bir şekilde anlatıyorlar. Ama sahanın yanında durup, daha önce top peşinde koşmamış sadece kitaplarını okuyup, bize ne yapmamızı söyleyenler gibi değil. Çıkıp sahada oynamış, düşmüş, kalkmış birçok başarıya imza atmış golcü futbolcular gibi. Yani yaptıkları işte başarılı insanlar, bizlere bunları anlatanlar.

Sektörde birçok şey ile uğraşmış, sorunlarla karşılaşmış ve alternatif çözüm bulmuş insanlar. Ürettikleri ürünleri ile yenilikçi, herkese kafa tutan, yapılmaz denileni yapan. Tamamen yerli üretim olup gelirinin çoğunu ithalattan kazanan bir firma ve ekip karşımızdaki. Bizlere başarının anahtarını, neler yapılması gerektiğini, enerjinin bizde olduğunu tekrar tekrar söylüyorlar.

Neden Başka Bir Şey

Bütün bunları karşılık beklemeden bizlere aktarıyorlar, çünkü ülkece içinde olduğumuz bu durumdan bizi çıkaracak tek şeyin birlikte, beraber hareket etmek olduğunu çoktan anlamışlar. Diğer firmalar gibi patent peşinde koşmuyorlar(daha önce birçok kez koşmuşlar, işe yarmadığını anlamaları çok sürmemiş), herşey ortada buyrun siz de yapın geliştirin diyorlar.

Sadece YouTube ile değil, hafta da bir buluşmalarla da bunu desteklemekteler. Her çarşamba genci, yaşlısı herkesi ofislerinde ağırlamakta, dinlemekte ve sohbet etmekteler. Başarının yolunu gösteriyorlar diyemem ama anlayan için bu kadarının bile yeterli olduğunu düşünüyorum.

Videolar profesyonel ve cezbedici cinsten, videoyu izleyince ve çalışılan ortamı görünce nasıl yani böyle bir şirket bizim ülkemizde var mı? Nasıl ya? Yok, olamaz? Diye başlıyorsunuz kendi kendinize konuşmaya sonra ise, acaba ben burada iş bulabilir miyim beni alırlar mı? Nasıl irtibata geçerim diye düşünmeden geçemiyorsunuz.

Sizi bu derece etkileyecek bir kanal ve bir şirketten bahsediyorum yani Başka Bir Şey – Edelkrone. Bu ekip aynı zamanda Radyo521 i de devam ettiren(bir kısmı) ekip, Radyo521 ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç: 10-15 dk lık konsantre videolar, izlerseniz farkındalığınız artar ve harekete geçebilirsiniz.Bazı şeyleri sorgulamaya başlarsınız. İzlemezseniz hayatınız değişmez. Karar sizin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here