Billions! Yok böyle bir dizi!

Billions! Yok böyle bir dizi!

Billions! Bu dizi sizi çok heyecanlandıracak! Eminim ki bu dizinin adını diğer websitelerinde görmemişsinizdir. En azından ben içerik oluşturan bir çok web sitesinde ben bu dizi hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Popüler olmamasına şaşıp kalacaksınız.

Tabiki bu dizi de Türk Dizilerinin aksine 45-50 dk lık bir yabancı dizi. Fantastik ya da tarihi bir dizi değil, tamamen günümüzde geçen güncel konuları ele alan bir yapım. İçerisinde biraz teknik konular olsa da aşırı bilgi sahibi olmanızı gerektirecek bir durum bulunmamakta.

Dizinin başrolünde taşradan gelmiş ve aşırı zengin olmuş bir yatırımcı var, buradaki yatırımcı aslında bizim bildiğimiz türden bir yatırımcı değil daha çok borsa ve hisse senetleri ile ilgilenen bir firma sahibi. İzleyeceğimiz olaylar da bir nevi onun iş yapışı hakkında ve en heyecanlısı ise uygunsuz işlem yapıp yapmadığının araştırılması durumları.

İkinci ana karakterimiz de burada devreye giriyor.Bu yatırımcının işlerinin uygunsuzluğunu ispatlamaya çalışan bir Bölge Savcısı. Aslında onun da geçmişine bakacak olursanız babasından çok sevgi görmemiş sürekli baskı görmüş, dolayısı ile kendisi de baskın bir karakter.

En İyi Yabancı Dizi

Billions! Yok böyle bir dizi!

İşin en ilginç yanı ise, bu savcının eşi yatırımcının firmasında çalışmakta. Aslına bakarsanız işin en güzel yanı da bu, karakter rolünü kadar iyi oynamakta ki siz de bir süre sonra sanki böyle bir durumun olduğunu unutuyorsunuz. Bu arada bu bir spoiler değil hemen tepki göstermeyin, zaten dizinin ilk bölümünde fark edeceğiniz çok basit bir bilgi.

Dizinin bir diğer yanı ise yardımcı karakterlerin de dolu dolu olması ve sizi şaşırtması. Neredeyse sönük bir karakter yok. Yani boşluk doldursun diye konulan figüranlar vb. durumlar burada söz konusu değil. Aklınıza gelmeyen karakterlerin bile bir kaç bölüm sonra sizleri şaşırtacağına emin olabilirsiniz.

Billions! Yok böyle bir dizi!

Dizi izlerken sizi öyle bir sarıyor ki anlatamam, ortada kavga dövüş yok ama aksiyon ve heyecan hat safhada. Resmen aksiyon ve heyecana yeni bir boyut kazandırmış bu diziyi yapanlar.

Sonuç : Dizi izlenmesi gereken çok özel yapımlardan, günümüz zamanında geçen, akıl oyunlarının hat safhada olduğu, heyecanın bir saniye olsa da düşmediği bir dizi bence izleyin. Tabiki zamanınız varsa.

Diğer dizi önerileri için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here