Çin’den ucuz alışveriş yapmak çok kolay!

ucuzaalisveris

Çin’den alışveriş yapan bir çok Youtuber zengin oldu. Siz daha üç beş TL kar etmediyseniz şimdi tam zamanı. Çinden alışveriş yapmak düşündüğünüz kadar zor değil, tek yapmanız gereken siparişi verdikten sonra siparişinizi unutmak:). Çünkü siparişinizin varış süresi 7 günden 45 güne kadar devam etmekte. Ama unutmayın Çin’den Türkiye’ye hiçbir kargo ücreti ödemeden bu ürünlere sahip oluyorsunuz.

Fiyatlar ülkemiz ile kıyaslandığında gerçekten çok ucuz.Tabiki her ürün için bu geçerli değil. Dolayısı ile öncelikle ülkemizde bulunan n11, gittigidiyor gibi siteleri incelemeden direkt olarak bu sitelerden alışveriş yapmayın derim. Son günlerde artan döviz kuru bu durumu negatif olarak etkilese de, halen fiyatlar ülkemizden bir hayli aşağıda. Ayrıca burada aklınıza gelen gelmeyen birçok ürünü bulma şansınız da var.

Peki hangi sitelerden alışveriş yapılmalı?

Alışveriş sitelerinden en meşhuru ve en büyüğü Alibaba(aliexpress), sonrasında ise Banggood ve GearBest gelmekte. Bu sitelere güvenebilirsiniz, çünkü bu siteler kendilerinden alışveriş yapan müşterileri korumak için bir hayli çaba sarf etmekteler. Ama yine de içinizin rahat olması için önerim öncelikle 1$ lık ürünler alarak, siteleri denemeniz. Hatta kredi kartınız yerine sanal kart kullanarak da bir nevi kendinizi güvene alabilirsiniz.

Şunu da bilerek alışveriş yapmanızda fayda var, bu siteler direkt olarak kendi ürünlerini satmamaktalar, yani bu sitelere gelip dükkan açıp ürün satan birçok firma bulunmakta. Peki bunlardan hangisine güvenip alışveriş yapmalısınız. Bunun da en kolayı mümkün mertebe çok yorum almış, en az 4-5 yıldızlı satışçıları seçmenizdir. Yorumlardaki görüşleri okumanız, resimleri incelemeniz sonradan yaşayacağınız sürprizlerin önüne geçecektir.

Aramış olduğunuz ürünleri satan dükkanların en iyisini, güvenilirini bulmak için bazen YouTube’ı da kullanabilirsiniz. Bazı Youtuberlar uygun fiyatlı ürünleri listeleyerek kanallarında paylaşmaktalar, kendileri bizzat önerdiği için de sorumluluk aldıklarından sizlere anlatmış olduğum yukarıdaki çalışmaları kendileri yaparak sizlerle paylaşmaktadırlar.

Ayrıca bu sitelerin kendi uygulamarını kullanır iseniz ekstra indirimlere de sahip olacağınızı bilin. Uygulamalar seçtiğiniz kargo türüne göre, kargo takibi yapmanızı da sağlamakta.

Sonuç : Ucuz ürün almayı severim, çin malı ile bir sıkıntım yok diyorsanız, denemelisiniz. Fiyatlar çok pahalı ama bu ürünlere de ihtiyacım var derseniz, yine denemelisiniz. Ben yaklaşık 10 yıldan beri belirli ürün gruplarında bu sitelerden alışveriş yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here