İnternetteki filmleri, dizileri kolayca TV den izleyin!

İnternetteki filmleri, dizileri kolayca TV den izleyin!

Gün içinde herşeyi telefon ile yapmış olduğumuz bir gerçek, ama konu birşeyler izlemeye geldi mi hepimiz büyük bir ekran ve mümkünse güzel bir ses sistemi ihtiyacı duyarız. Büyük ekranda sevdiğimiz dizi ve filmleri izlemenin keyfi telefon ile ki bu telefon büyük ekran bile olsa kıyaslanamaz.

Peki ama televizyonda telefondaki içerikleri nasıl izleyebiliriz? Bunun için birkaç yöntem var aslında, Android telefonlarda “Screen Mirroring” denen özellikle bunu rahatça yapabilirken Ios tarafında ise aynı durum harici ekipman gerektirmekte.

Tabiki bu işlemlerin en büyük sıkıntısı telefonun ekranının direkt olarak wifi üzerinden TV nize yansıtılması, bu da başka iki sıkıntı oluşturuyor:

  1. TV ye birşey aktarırken telefonu kullanamıyorsunuz, (çok büyük sıkıntı, düşünsenize telefonun çaldığını)
  2. Bağlantıda kopukluk ve kesintiler,

Peki bunun önüne geçmek mümkünmü başka bir çözüm var mı? Var hem ücretli hem ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bir uygulama size bu konuda yardımcı oluyor.

Video & TV Cast | Samsung | LG | DLNA

Ücretli ve ücretsiz sürümün birbirinden farklı. Ücretli sürümde uygulama size favoriler oluşturmanıza izin veriyor, reklamları engelliyor, favorilerinizi icloud’a yüklüyor/yedekliyor. Ücretsiz sürüm reklamlar yüzünden biraz sizi yorabiliyor, ama ucuz etin yahnisi misali, işinizi görmenize yetiyor.

Yapmanız gereken ise çok kolay, öncelikle samsung, lg ya da hangi marka televizyonunuz var ise uygulamaya ait tv uygulamasını televizyonunuza indiriyorsunuz. Uygulama kurulduktan sonra ekranın sağ üst köşesinde uygulamaya verilmiş olan numaralardan oluşan bir adres(IP Adresi) göreceksiniz. Bu adresin telefonunuza yüklediğiniz ve uygulamayı açtıktan sonra TV görseline(sağ yukarıda) bastıktan sonra çıkan adres ile eşleşmesi lazım. Kumandanızı alarak , TV deki değerleri telefonunuzdaki ile aynı yaptığınız anda TV ve telefon ekranında bağlantının sağlandığını göreceksiniz. (Connected yazar ve kırmızı renkler maviye dönüşür).

Çok zormuş diye düşünmeyin, yukarıdaki işlemleri sadece bir kere yapacaksınız. (Telefonunuzun IP adresi değişmediği sürece tabiki). Bundan sonraki kısımda yapacaklarınız dahada basit, sadece uygulamanın tarayıcısını kulanarak ulaşmak istediğiniz siteye girin ve videoyu oynatmaya başlatın, video oynamaya başladıktan bir kaç saniye sonra ekrana “Cast Now” yazısı çıkacak ve tıkladıktan sonra yayın televizyonda başlayacak.

Gelelim detaylara, uygulama görüntüyü direkt olarak linkten yüklediği için diğer yöntemlerdeki gibi donma, kasma vb. kalite problemi yaşanmayacaktır, ya da bağlantınıza göre daha az yaşayacaksınızdır. Diğer yandan ne yazıkki her sitedeki her link direkt açılmıyor biraz beklemeniz gerekiyor, ortalama 30-50 sn ama bazı linklerde bu süre 1-3 dk yı buluyor. Bazen de hiç açılmadığını göreceksiniz ama her geçen gün bu uyum problemi gideriliyor.

Bu arada açılmıyor dediğim video siteleri youtube, vimeo, daily motion gibi siteler değil, adını bile duymadığınız sitelerden bahsediyorum. Ama aralarında en rahat açtığı linkler openload linkleri diyebilirim.Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Android için buradan

iOS için buradan

Sonuç : Şahsen ücret ödeyerek aldığım, işimi gören başarılı bir uygulama diyebilirim. Benim gibi internetten sürekli dizi izliyorsanız gayet başarılı. Ücret dolar olduğundan biraz pahalı gibi, ben aldığımda 35 TL / 10 $ idi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here