Telefonunuzdaki fotoğraflarınızı silmeyin!

Telefonunuzdaki fotoğraflarınızı silmeyin!

Evet yanış duymadınız, telefonunuzdaki fotoğrafları silmenize gerek yok. Bütün fotoğraflarınızı bir bulut depolama alanına yükleyebilirsiniz. Hem de ücretsiz. Tahmin edebileceğiniz gibi servis Google’ın bir hizmeti, Google Fotoğraflar.

Günümüzde telefon ile fotoğraf çekmeyen yoktur, hatta evden çıkarken ocağın fotoğrafını çekip yemeğin altını söndürüp söndürmediğini kontrol eden arkadaşlarım var. Dolayısı ile artık fotoğraf hayatımızın her anında bizimle. Hal böyle olunca telefonların hafızası ne kadar artsa da bir süre sonra yeterli olmuyor.

İşte burada Google’ın bu hizmeti devreye giriyor. Uygulama ücretsiz ve yüksek kalitede fotoğrafları yedekleyebiliyorsunuz. Programı yükledikten sonra bir google hesabınızın olması gerekli giriş yapabilmek için, sonrasında ise uygulama sizi yönlendiriyor.

Google Fotoğraflar

Burada şunu belirtmek isterim, uygulama fotoğrafları orijinal boyutunda değil yüksek kalitede saklamakta, eğer orijinal boyutta saklamak isterseniz sınırsız alanınız 15 GB ile sınırlandırılıyor. Hemen üzülmeyin, burada belirtilen yüksek kalite seçeneği sizlerin direkt telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraf kalitesinden düşük ama, emin olun ki arkadaşlarınız ile WhatsApp tan paylaşmış olduğunuz fotoğraf kalitesinden bir hayli yüksek. Çünkü WhatsApp siz fark etmesinizde göndermiş olduğunuz fotoğrafın boyutunu ve kalitesini düşürmekte, o sekilde gönderim sağlamaktadır. Bu durumda Google Fotoğrafların sunduğu yüksek kalite WhatsApp uygulamasından gelen fotoğraftan kat be kat üstün olmaktadır.

Avantajları

Uygulamanın en güzel yanlarından biri de herşeyi otomatik yapması. Telefonunuzda yer açmak isterseniz bir tuş, albümlerinizi görmek isterseniz bir tuşa basmanız yetiyor. Hazır videolar, kolajlar herşey sizin için önceden yapılmış halde önünüze seriliyor.

Sonuç : Ben uygulamayı çok başarılı buluyorum,  zate uzun süredir kullanmaktayım. Sürekli telefonunu PC ye bağlamayı sevmeyenler için birebir. Google uygulaması olduğu için de uzun süreli olacağı kesin. Karar sizin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here