Netflix nedir? Üye olunmalı mı?

Netflix nedir? Üye olunmalı mı?

Heryerde duyuyoruz nedir bu NETFLIX?

Netflix, film ve dizileri internetten izlemenizi sağlayan bir platformdur. Netflix’i akıllı TV, Telefon, Tablet, PC gibi bir çok platformda kullanabilirsiniz. Netflix’de yapamayacağınız tek şey TV izlemektir. Bu sebeple TV izlemek için Netflix almamalısınız.

Netflix’in normal TV den farkı, o an ne izlemek istiyor iseniz bunu sizin seçmeniz ve izlemenizdir. İçerisinde ülkede ve dünyada meşhur olan birçok diziyi barındırmakta olan Netflix, ayrıca kendi dizi ve filmlerini de çekmektedir. Bu dizi ve filmleri de sinema ve TV’lerde değil direkt olarak kendi platformunda yayınlamaktadır.

Ülkemizde de yayınlanan birçok sinema filmini Netflix’de bulabilirsiniz. Hatta ülkemizde de Netflix tarafından yeni bir dizi çekilmekte olup başrolünde Çağatay Ulusoy oynamaktadır. Adı “Protector” olarak belirtilen dizi, İstanbul’da geçen fantastik bir dizidir.

Zaten dizi filmleri internetten izliyoruz diyorsanız öncelikle şunu belirtmek isterim, ne yazıkki bedavaya bu hizmeti veren bir çok dizi sitesi yasal değildir. TV’den bu içerikleri izlemek için de ayrıca bir ekipman ve uygulama ihtiyacınız olacak ve her zaman en yüksek kaliteye en kısa sürede ulaşma şansı bulamayacaksınız.

NetflixNetflix’in avantajlarının başında bir dizi ya da filmi yarıda bırakıp, sonrasında kaldığınız yerden devam etmek ve altyazı, türkçe dublaj seçenekleri gibi özelliklerin yanı sıra, izlemiş olduğunuz beğenmiş olduğunuz içeriklere göre de sizlere yeni dizi filmler önermesini gösterebiliriz.

Fiyat konusuna gelir isek, standard kalitede yayın 15 TL gibi bir rakam iken, HD yayın 27 TL den satılmakta. Ama dünyada ve Türkiyede bir çok kişi en yüksek seçenek olan HD ve Ultra HD yayın sağlayan ve aynı anda 4 yerde kullanım hakkı veren paket 40 TL paketi alarak, 4 arkadaş ücreti paylaşmakta ve adam başı 10 TL’den uygun yasal içeriği izlemektelerdir.

Netflix
Netflix Mobil

Bir görüşme sırasında yapılan bu işlem Netflix CEO’suna sorulmuş ve durumun farkında olduklarını ama illegal olarak izlenmesi yerine bu şekilde izlenmesinin daha doğru olduğunu düşündüklerinden bu duruma müdahale etmediklerini belirtmişlerdir.(Kaynak:DonanimHaber- Mesut Çelik)

Sonuç : Sürekli film izleyip, birçok diziyi takip ediyorsanız. Maddi olarak da gücünüz yetiyor ise üye olmanız hayatınızı kolaylaştıracaktır. Zaten dizi film izlemiyor iseniz, sizin için çok gerekli bir platform değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here