Powerbank! Gerekli mi? Hangisini almalı?

Powerbank

Akıllı telefonlar hayatın gerçeği, biten şarjlar gibi. Bu durumda en büyük yardımcımız Powerbank olarak adlandırılan taşınabilir şarj aletleri. Eğer telefonunuzu sürekli kullanıyor ve günü kurtaramıyorsanız size ilk önerim telefonunuzu değiştirmeniz. Daha büyük bataryalı bir telefon almanız sizi ikinci bir yük taşımaktan kurtaracaktır.

Telefon değiştirme şansınız yok ise, ya da bütçeniz buna uygun değilse bu durumda Powerbank almanız mantıklı. Peki bu durumda hangisini almalı? Yine burada öncelikle amaç önemli. Sadece  telefonunuzu gün içinde rahatça kullanmak istiyor iseniz, telefonunuzu bir-iki kere şarj edebilecek(4.000-5.000 mAh) kapasitede bir Powerbank almanız yeterli olacaktır.

Telefon ile sürekli oyun oynuyor, ya da navigasyon benzeri yüksek enerji tüketen uygulamalar kullanıyor iseniz, bu durumda minimum 10.000 mAh (4-5 şarj) kapasitede bir Powerbank seçmeniz gerekecektir.

PowerbankDikkat etmeniz gereken bir başka hususta telefonunuzun şarj özelliğidir. Telefonunuz hızlı şarj destekliyor ise, Powerbank bunu desteklemediği takdirde telefonunuzun şarj olmama ihtimali bulunmaktadır. Yani çıkış gücü 2.0 – 2.1 değil ise telefonunuz bir hayli yavaş şarj olacağından bu durum biraz canınızı sıkacaktır.

A101 ve BİM’de satılan GoSmart, GoMobile, Trust, vb. marka bazı modeller ne yazıkki 0.5 mAh ve 1.0 mAh çıkış verdiklerinden yukarıda belirtmiş olduğum duruma sebep olmaktadırlar. Diğer yandan Powerbank’ı sadece kendiniz için taşımıyor iseniz de çıkış sayısının bir değil iki olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Fiyat performans açısından piyasada en uygun olan ürün Çinli Xiaomi’de bulunmakta olup, piyasada bulunan diğer adı bilinmeyen markaları alırken iyi araştırmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Sonuç : Sürekli seyahat eden bir kişi iseniz, telefonunuzun bataryası ne olursa olsun size yetmeyeceğinden Powerbank almanız yararınıza olacaktır. Yukarıda belirtilen bilgilere göre boyutunu belirlediğiniz takdirde ve kaliteli bir ürün aldığınızda çok işinize yarayacağı aşikardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here