Eğitim sistemini değiştiren site! Udemy!

Eğitim sistemini değiştiren site! Udemy!

Yıllar geçtikçe internetteki içerikler git gide artmakta. Eskiden sadece gazetelere ait siteler gezilirken, şimdi sadece internet ortamında içerik üreten siteler takip edilmekte ve videolar izlenmekte.. Bunun yanında en büyük eğlence kaynağımız tabiki YouTube. Bir zamanlar uydudan yayın yapan AkıllıTV gibi bize izlediğimiz video benzeri videoları önererek, bilgisayar, telefon, tablet karşısında saatler geçirmemizi sağlıyor.

Her zaman internetin kötü yanından bahsederiz ama iyi yanları da azımsanacak gibi değil. YouTube da benim sizlere önerdiğim kanalların yanı sıra (YouTube Kanal Önerileri), YouTube da eğitim için birçok video bulabilirsiniz.

Youtube da eğitim videosu aramak için yapmanız gereken şey çok basit, eğitim almak istediğiniz konuyu yazıp aratmak. Ama her zaman istediğiniz gibi bir eğitim alabileceğinizi kimse garanti edemez. Peki bunun bir alternatifi var mı derseniz, yazımızın esas sebebi bu, Udemy.

Udemy, online eğitim sitesi!

Udemy aslında içerikleri kendisi oluşturan bir site değil, içerikleri sizin gibi benim gibi başka insanlar oluşturup burada yayınlamakta. Aradığınız her dilde, istediğiniz her konuda eğitim bulabilirsiniz. En güzel yanı eğitimi bir kez aldınız mı, ömür boyu sizin oluyor. Şimdi, yarın, seneye üç sene sonra, hep sizin.

Eğtimi aldıktan sonra, eğitimci ile mesajlaşma şansınız da var, soru sorup cevap alabiliyorsunuz. Ayrıca videoları izlerken, önemli olduğunu düşündüğünüz yerlere notlar ekleyip, sonrasında ise rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Tabiki İngilizce biliyor ise kaynak sayınız tabiki bir hayli fazla, tabiki bundaki esas sebep, eğitimcilerin de daha fazla kişiye ulaşarak daha çok kazanç sağlamak istemesi. Bu da demek oluyor ki, İngilizce eğitim aldığınız takdirde size ders verecek kişinin ana dili İngilizce  olmayabilir. Bunu negatif olarak algılamayın, bazen anlaşılması daha kolay oluyor.

Udemy Uygulama

Gel gelelim fiyatlara, aslına bakarsanız fiyatlar bundan bir iki yıl önceye kadar daha fazla idi. Ortalama fiyat 10$ civarındaydı. Dolar kurunun artması ile birlikte, rakamları da düşürdüler. Bazı kursalar şu an 27 – 28 TL ye satılmakta. Ama gel gelelim ki fiyatlar her zaman böyle değil. İndirim olmadığı zamanlar çok yüksek fiyatlarda dersler satılmakta, bu sebeple her zaman indirimi beklemenizi öneririm. Çünkü her daim indirim oluyor.

Gel gelelim başlığımıza, eskiden bilgi ulaşılması zor bir şeydi. Dolayısı ile hepimiz bilgiyi okullardan hocalarımızdan alırdık. Ama devir değişti artık bilgi heryerde almasını, ulaşmasını bilene. Bu sebeple Udemy, eğitim sistemini değiştirdi. İstediğiniz her konuda, her seviyede, istediğiniz zaman istediğiniz yerde bu eğitimi alıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sonuç : Udemy, bilgiye ulaşmayı kolaylaştırdığı için, bir çok platformu (telefon, tablet, pc) desteklediği için başarılı bir uygulama. Ayrıca seyahatlerinizde bu videolara ulaşmanız için videoları indirme şansınız da bulunmakta. Ben iki kurs satın aldım bile 😉 .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here