WhatsApp Web masabaşı çalışan için birebir!

WhatsApp Web masabaşı çalışan için birebir!

Sanırım artık WhatsApp kullanmayan kalmamaıştır. Hayatımıza girdiği tarihten bu yana neredeyse her telefonda kullanılabilen WhatsApp, telefonlarımıza ilk yüklediğimiz uygulamaların  başında geliyor.

Ücretsiz olmasının yanı sıra, yaygın oluşu sebebiyle de istediğiniz kişiye anında mesaj atıp ulaştırabiliyorsunuz. Zaman geçtikçe ek özellikler ile artık dosya, belge, resim, konum göndermek de bu uygulama ile mümkün.

Esas konumuz ise WhatsApp’ın web uygulaması WhasAppWeb! Kendisini tam olarak bir uygulama diye tanımlarsak yanlış olur, bir nevi arayüz. Bir çok tarayıcı tarafından desteklenen arayüz sayesinde telefonunuzdaki ekranın aynısını tarayıcınızda görebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken çok kolay, tarayıcınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine gittikten sonra karşınıza gelen kare kodu, telefonunuzda yüklü olan WhatsApp uygulamasındaki WhatsAppWeb kısmından taratacaksınız. Saniyeler içinde bütün sohbetleriniz, kişileriniz karşınızda olacak.

WhatsAppWEB nerede/ ne zaman kullanmalı?

WhatsApp Web masabaşı çalışan için birebir!!Neden böyle bir şeye ihtiyacımız olsun diyenler olabilir, o yüzden hemen konuya gelelim. İş hayatına atılan insanların çoğu günümüzde zamanlarının çoğunu bilgisayar başında geçirmekteler. Kurumsal şirketlere baktığımızda bu durum diğerlerine nazaran daha da artmakta.

Aynı şekilde internet üzerinden ya da instagramdan satış yapan şirketler de iletişim aracı olarak WhatsApp kullanmaktalar, tahmin edersiniz ki adres, telefon gibi iletişim bilgilerinin faturaya geçirilmesi kayıt altına alınması gibi işlemlerin hepsi bilgisaya üzerinden yapılmakta. Burada devreye giren uygulama birçok kişiyi büyük bir iş yükünden kurtarıyor.Telefona bakarak bu bilgileri yazmak yerinde direkt bilgisayardan kopyalayarak gerekli işlemleri tamamlayabiliyorlar.

Kurumsal firmalarda ya da bir başka deyişle Plazalarda çalışanlar içinse, gelen mesajlara telefonu açıp mesaj yazmak yerine, halihazırda kullanmış oldukları PC ekranından mesajlara cevap yazabiliyorlar. Bu şekilde odakları da kısmen daha az dağılıyor ve daha az zaman kaybediyorlar. Bilgisayarda yazı yazmanın telefona nazaran daha kolay olduğunu söylememeize gerek olmadığını düşünüyorum.

Diğer kullanım alanlarına bakacak olur isek bir çok kişi dosya transferi için de bu uygulamayı kullanakta. Diyelimki bir yerden çıktı almanız gerekiyor ama dosyayı nasıl göndereceğinizi bilmiyorsunuz bunun en kolay yolu ilgili yerdeki kişinin WhatsAppWeb’i açması ve dosyanın ona gönderilmesi olacaktır. Tabiki mail de aynı işi görüyor olsa da emin olun bu işlem daha hızlı gerçekleşecektir.

Son olarak bir arkdaşımdan aldığım bilgiye göre sözleşme görüşmelerinde bu uygulamanın yoğunca kullanıldığı idi. İki firmanın yetkilileri bir araya gelmekte ve bir konu üzerinde anlaşma sağlamaya çalışmaktalar. Tabiki bilgisayarlar açık bir şekilde sürekli olarak ekranlarını kontrol etmekteler, ve değişiklikler yapmakta notlar almaktalar. Dolayısı ile aynı kurumda çalışanların birbirlerine iletecekleri mesajları da bu uygulama sayesinde konuşmadan, diğer yetkililerin duymasına sebep olmadan, aynı masa etrafına paylaşabilmekteler.

Sonuç: Eğer siz de masabaşında çalışıyor iseniz kesinlikle çok işe yarayan faydalı bir uygulama WhatsAppWeb. Dosya aktarımını da kullanabileceğiniz gibi, yazı yazmanın daha da kolay olduğunu unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here